ارتودنسی در مرکز دندانپزشکی دکتر مهرداد گیتی پیما

 

دندانپزشکی گیشا

ارتودنسییکی از رشته‌های تخصصی دندانپزشکی و اولین تخصص معرفی‌شده در دندانپزشکی می‌باشد. ارتودنسی بیشتر اصلاح جفت‌شدن نامناسب دندان‌هاست. این امر می‌تواند ناشی از موقعیت نادرست دندان‌ها یا دو فک نسبت به هم باشد ویا امکان دارد درجاتی از هر دو مشکل در یک فرد موجود باشد

درمان‌های ارتودنسی در مرکز دندانپزشکی دکتر مهرداد گیتی پیما ممکن است تنها بر تصحیح موقعیت دندان‌ها یا تغییر الگو و جهت رشد دو فک متمرکز باشد. از جنبهٔ دیگر می‌توان ارتودنسی را به درمان با دستگاه‌های ثابت و متحرک تقسیم کرد.

دستگاه‌های ثابت دستگاه‌هایی هستند که در طول درمان نیازی به خارج نمودن آن‌ها از دهان توسط بیمار وجود ندارد و اجزای اصلی تشکیل‌دهندهٔ آن‌ها براکت و سیم می‌باشد. براکت‌ها همان اجزای کوچکی هستند که توسط چسب خاصی به دندان چسبانده می‌شوند. در بین مردم از اصطلاح سیم‌کشی یا سیم‌بستن دندان هم برای اشاره به این عمل استفاده می‌شود. دستگاه‌های متحرک انواعی هستند که فرد می‌تواند در طول درمان آن‌ها را از دهانش خارج کند، البته گاهی این خارج نمودن ممکن است بنا بر تجویز دندانپزشک دکتر مهرداد گیتی پیما ارتودنتیست محدود به زمان‌های کوتاهی مانند زمان صرف غذا یا مسواک کردن باشد.

.

در یک دسته‌بندی کلی ارتودنسی در ۶ نوع انجام میشود:

  1. ارتودنسی متحرک
  2. ارتودنسی ثابت
  3. ارتودنسی با استفاده از براکت‌های فلزی
  4. ارتودنسی با براکت‌های همرنگ دندان
  5. ارتودنسی با براکت‌های فلزی یا سرامیکی بدون الاستیک
  6. ارتودنسی از پشت دندان یا سیستم لینگوال
  7. ارتودنسی شفاف

مزایای ارتودنسی در مرکز دندانپزشکی دکتر مهرداد گیتی پیما

  • از پوسیدگی های بین دندانی یا هرگونه فشار به ریشه دندانها و بیماریهای لثه جلوگیری می شود و باعث طول عمر بیشتر دندانها می گردد.
  • به راحت تر صحبت کردن بیمار کمک می کند.
  • غذا بهتر هضم می شود و مشکلات گوارشی از بین می روند.

درمرکز دندانپزشکی گیشا می توانید از متخصصین دندانپزشکی کودکان برای درمان کودکان خود کمک بگیرید تا در آینده نیازی به درمان ارتودنسی نباشد.
در صورتیکه از وضعیت و ظاهر دندانها یا فرم فک و صورت خود راضی نیستید با متخصصین ارتودنسی مرکز دندانپزشکی سهروردی مشاوره ای دقیق داشته باشید تا در کوتاه ترین زمان به نتیجه برسید.

آدرس مطب دندانپزشکی سهروردی

خیابان سهروردی شمالی، خیابان پالیزی، نرسیده به خیابان عربعلی، پلاک 69 واحد 1

تلفن مرکز دندانپزشکی سهروردی:

02188759266

آدرس مطب دندانپزشکی گیشا

گیشا، نبش خیابان حسینی (30 ام)، ساختمان 225، واحد 20، طبقه 5

تلفن مرکز دندانپزشکی گیشا:

02188485891

02188485892